UV-C sterilizace - vysvětleno

UV-C sterilizace nejen roušek

 

Viry a bakterie jsou v drtivé většině škodlivé. Jsou všude kolem nás: ve vzduchu, ve vodě, ale i na každodenních předmětech, jako jsou například mobilní telefon, klíče, ale nyní i na tak často používaném předmětu jako je rouška nebo respirátor. Právě u roušky a respirátoru nyní UV-C sterilizace získává mimořádný význam. Vaši opakovaně použitelnou roušku nebo respirátor stačí vložit do UV-C sterilizačního boxu, který zajistí sterilizaci až od 99,99 % bakterií a virů již do 5 min.

Níže Vám v několika bodech přinášíme odpovědi na základní otázky ohledně UV-C sterilizace.

Co to je UV-C sterilizace?

UV-C sterilizace není nikterak novou technologií. Jedná se o dlouhá léta využívanou technologii ve zdravotnictví a průmyslu, pomocí které lze bezpečně a spolehlivě dezinfikovat zdravotnické předměty a pomůcky, vzduch nebo třeba vodu. 

Jak UV-C sterilizace funguje?

Jedná se o "nejtvrdší" typ světelného záření (obecně známého jako ultrafialové), které dokáže hubit až 99,99 % zárodků bakterií a virů. Díky tomu zanechává produkty dezinfikované a bezpečné pro opakované použití.

Je UV-C bezpečné pro uživatele?

Ano. Naše produkty jsou vybaveny automatickým vypínáním při otevření, díky čemuž uživatele nevystavují UV-C záření. Jsou tedy plně bezpečné. Jiné produkty, které touto funkcí nejsou vybaveny mohou být pro uživatele škodlivé, zejména pro lidský zrak. Jedná se tedy o důležitou vlastnost, na kterou při výběru produktů trváme.

Má UV-C vliv na sterilizovaný předmět?

Ne. UV-C světlo má vliv pouze na mikroorganismy. Daný produkt jakkoliv neovlivňuje. Sterilizovat je tedy možné jakékoliv každodenní předměty, jako např.: mobilní telefon, klíče, sluchátka, platební kartu nebo třeba opakovaně použitelnou roušku či respirátor.

Je možné sterilizovat roušku nebo respirátor?

Ano. UV-C světlo bezpečně ničí až 99,99 % bakterií a virů. Opakovaně použitelné roušky nebo respirátory tedy dle dostupných studií lze pomocí UV-C spolehlivě sterilizovat. Záleží pak pouze na fyzické životnosti roušky jako takové. [1] [2]

Jak vybírat sterilizační box?

V naší nabídce naleznete 3 varianty UV-C boxu:

  • Základní varianta: UV-C box, který má jednoduše pouze funkci sterilizace. Kvalitní, funkční a cenově výhodný. Napájení je skrze USB-C kabel, který je součástí balení.
  • Varianta s bezdrátovým nabíjením: pokročilejší model UV-C boxu, který je v horní straně vybaven bezdrátovým nabíjením. Pokud je box zavřený, můžete využívat funkci bezdrátového nabíjení, které funguje pokud je funkce sterilizace aktivní či nikoliv. Napájení je opět skrze USB-C kabel, který je součástí balení.
  • Přenosná varianta: pro sterilizaci kdekoliv na cestách slouží přenosná UV-C taštička, která je vybavena 400 mAh baterií. Díky té lze sterilizovat i mimo zdroj napájení. Součástí balení je micro USB kabel pro nabití baterie

 

Věříme, že Vám tento článek osvětlit hlavní vlastnosti a výhody technologie UV-C sterilizace. V případě jakýchkoliv dotazů Vám budeme rádi k dispozici na e-mailu: info@blackdock.cz 

Váš tým BlackDock ♥